francja — ujednolicenie zasad wjazdu

Data publikacji: 11.02.2021

Francuskie Ministerstwo utworzyło specjalną stronę, na której są aktualne informacje, jakie dokumenty (w związku z pandemią) musi mieć kierowca, wykonując transport na terenie Francji.

  • Każdy kierowca powinien mieć unijny certyfikat wystawiony przez pracodawcę, potwierdzający, że jest kierowcą zawodowym.
  • Kierowca podróżujący z Irlandii lub Wielkiej Brytanii do Francji powinien posiadać również negatywny wynik testu na COVID-19 (antygenowy lub  RT-PCR) nie starszy niż 72 godziny.  Ponadto powinien mieć oświadczenie własne potwierdzające, że nie ma objawów koronawirusa, w ciągu ostatnich 14 dni nie miał kontaktu z osobą zakażoną, oraz zgadza się na wykonanie testu.
  • Kierowca podróżujący spoza Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii powinien posiadać negatywny wynik testu na COVID-19 (RT-PCR) nie starszy niż 72 godziny.  Ponadto powinien mieć oświadczenie własne potwierdzające, że nie ma objawów koronawirusa, w ciągu ostatnich 14 dni nie miał kontaktu z osobą zakażoną, oraz zgadza się na wykonanie testu.