WŁOCHY - WYMAGANY NOWY CERTYFIKAT | PORTUGALIA - ROZLUŹNIENIE PRZEPISÓW

Nowa wersja certyfikatu we Włoszech

23 marca włoski rząd wydał nową wersję certyfikatu, z niewielkimi zmianami, którą musi posiadać przy sobie kierowca. Włoska policja potwierdziła, że dokumentu nie można przedstawić w formie cyfrowej (w aplikacji lub pliku pdf). Należy go wydrukować, podpisać i przekazać funkcjonariuszowi policji. Kserokopie wypełnionego dokumentu również nie są akceptowane.

Aktualny wzór certyfikatu dostępny pod: https://www.iru.org/apps/cms-filesystem-action?file=/flashinfo/nuovo_modello_autodichiarazione_23.03.2020_compilabile.pdf

Przypominamy również, że 18 marca Ministerstwo Transportu opublikowało nowy dekret, który wprowadził 14 dni obowiązkowej izolacji dla osób wjeżdżających do kraju. Zapis ten nie dotyczy pracowników transportu drogowego realizujących przewozy do Włoch lub w tranzycie, pod warunkiem, że opuszczą oni kraj po 72 godzinach.

----------------

Portugalia powiadomiła Komisję Europejską, iż wszelki transport towarów wykonywany na jej terytorium jest zwolniony z przestrzegania dziennych czasów prowadzenia pojazdu i tygodniowego odpoczynku. Rozluźnienie obowiązuje od 23 marca do 6 kwietnia i obejmuje art. 6.1 i 8.6 Rozporządzenia (WE) 561/2006.

Kierowcy nadal muszą odbywać 45-minutowe  przerwy po 4,5 godziny jazdy oraz  przestrzegać dziennych odpoczynków. Nie mogą przekroczyć 56 godzin jazdy w tygodniu i 90 godzin w ciągu dwóch tygodni.

Dodano: 25 marca 2020
Dlaczego my?

Sprawdź nasze możliwości

O nas

Poznaj nas i naszą firmę

Dobierz usługę dla Siebie