Wzmożone kontrole ZUS i weryfikacja dokumentów CMR

W ostatnim czasie spotykamy się z wyraźnym nasileniem częstotliwości kontroli przeprowadzanych przez ZUS. W szczególności postępowania wyjaśniające dotyczą zasad naliczania składek na ubezpieczenia społeczne kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy!

Co ważne, coraz częściej kontrolujący wnioskują o udostępnienie dokumentów CMR, które na podstawie art. 70 par. 1 Ordynacji podatkowej w związku z art. 112 ustawy o podatku od towarów i usług przedsiębiorcy mają obowiązek przechowywać przez 5 lat. Ma to na celu zbadanie prawidłowości naliczenia listy płac a w związku z tym podstawy wymiaru składek, w szczególności naliczenia wynagrodzeń zagranicznych.

Dużym ryzykiem okazuje się zatem pochopna interpretacja przewozów jako bilateralne i niewypłacanie wynagrodzenia sektorowego za przewozy, które po weryfikacji okazują się przerzutem lub kabotażem!

Współpracując z nami, zyskujesz pewność, że wszystkie niezbędne wyliczenia prowadzone są w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, że kontrola pod naszym nadzorem przebiegnie spokojnie, a jej rezultat będzie dla Ciebie satysfakcjonujący.

Zadzwoń:
tel. (58) 58 58 584
tel. 533 091 190
lub napisz:
biuro@localhost:8888